Prípravný ročník

RGZ

1.- 2. týždeň: Krúženie – nácvik krúženia vľavo – vpravo. Krúženie – nácvik krúženia na veľkom papieri. Čiary- vodorovné čiary, modelovanie plastelínou, kreslenie na veľkú plochu. Čiary – zvislé čiary, modelovanie plastelínou, kreslenie .

3.- 4. týždeň: Písanie horného, dolného oblúka, precvičovanie naučených tvarov- horný, dolný zátrh, ovál, čiary, špirály. Obťahovanie vyznačených (vybodkovaných) tvarov.

5.- 6. týždeň: Nácvik písania veľkej a malej slučky tvorenie slučiek z bavlnky, písanie prstom na podložku s múkou, písanie na veľký formát papiera.

7.- 8. týždeň: Ovály, nácvik správneho tvaru, kreslenie oválu okolo predmetov. Utvrdzovanie naučených tvarov.

9.-10. týždeň: Nácvik písanie veľkej a malej slučky, tvorenie slučiek z bavlnky, Utvrdzovanie naučených tvarov.

11.-12. týždeň: Utvrdzovanie naučených tvarov. Prípravné cviky na písanie.

1.- 2. týždeň: Jar – pozorovanie zmien v prírode. Jarné kvety a stromy

3.- 4. týždeň: Obliekanie sa na jar, práce v záhrade a na poli.

5.- 6. týždeň: Veľkonočné sviatky- zvyky a tradície v rodine. Domáce zvieratá – pes a mačka – poznať ich spôsob života  a starostlivosť o zvieratá. Vedieť ich rozlíšiť podľa vonkajších znakov.

7.-8. týždeň: Hmyz – oboznámenie sa s najznámejšími predstaviteľmi hmyzu- včela, osa, mucha, opeľovanie kvetov. U lekára - úloha lekára a zdravotnej sestry, správanie sa v zdravotnom zariadení.

9.-10. týždeň: Hygiena a zdravie – dbať o osobnú hygienu, hygienu oblečenia a prostredia. Leto- pozorovať zmeny počasia.

11.-12. týždeň: Letné ovocie- poznať druhy, chuť, farbu. MDD- charakteristika sviatku detí, pojem medzinárodný sviatok.

Matematika:

1.- 2. týždeň: Číselný rad 1,2,3. Manipulácia s predmetmi, určovanie počtu predmetov, porovnávanie viac, menej, písanie číslic 1 a 2. Geometrické tvary kruh, trojuholník štvorec- vyhľadávanie v priestore...čo je guľaté?

3.- 4. týždeň: Číselný rad 1,2,3. Manipulácia s predmetmi, určovanie počtu predmetov, porovnávanie viac, menej, písanie číslic 1 a 2. Geometrické tvary kruh, trojuholník, štvorec- vyhľadávanie v priestore...čo je guľaté, čo je červené, čo je väčšie, kde je viac, menej.

5.- 6. týždeň: Číselný rad 1,2,3. Manipulácia s predmetmi, určovanie počtu predmetov, porovnávanie viac, menej, písanie číslic 1, 3 a 3. Zraková orientácia – triedenie predmetov podľa tvaru a veľkosti.

7.- 8. týždeň: Číselný rad 1,2,3,4 Manipulácia s predmetmi, určovanie počtu predmetov, porovnávanie viac, menej, písanie číslic 1, 2, 3, 4. Priestorová orientácia – utvrdenie pojmov vpravo, vľavo.

9.- 10. týždeň: Číselný rad 1,2,3,4 Manipulácia s predmetmi, určovanie počtu predmetov, porovnávanie viac, menej, písanie číslic 1, 2, 3, 4. Počítanie vzostupne do 4.

11.-12. týždeň: Číselný rad 1,2,3,4,5. Pojem množstva 5, počítanie predmetov po jednom, určenie množstva.