Rodičovské združenie pri ŠZŠ v Šuranoch

Rodičovské združenie

Rodičovské združenie pri ŠZŠ v Šuranoch

Rodičovské združenie pri Špeciálnej základnej škole v Šuranoch je dobrovoľné združenie rodičov alebo iných zákonných zástupcov žiakov školy.  Spolupracuje s vedením školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov, pri koncipovaní a organizovaní záujmovej činnosti žiakov, pri zabezpečovaní kultúrnych alebo športových podujatí školy a pri usmerňovaní vzťahu rodičov ku škole a naopak.  V rámci svojich možností poskytuje škole  materiálnu, organizačnú a personálnu pomoc pri práci so žiakmi.  Príjmy rodičovského  združenia tvoria členské príspevky, dary rodičov vrátane sponzorstva.

Občianskeho združenia  „Slovenská rada rodičovského  združenia“ je organizácia, ktorá  združuje rodičovské združenia na školách a školských zariadeniach, RZ pri  ŠZŠ v Šuranoch je členom Slovenskej rady RZ.

Činnosť  rodičovského združenia sa riadi schváleným štatútom, stanovami, odporúčaniami  SRRZ  a ustanoveniami   príslušných zákonov. Rodičovská rada  rozhoduje o veciach rodičovského združenia a zabezpečuje realizáciu  poslania a úloh rodičovského združenia. Realizáciu jej  rozhodnutí zabezpečuje Výkonný výbor RZ.

Triedni dôverníci:  školský rok 2023/2024

I. tr.   -  p. Barbora Sopková