1.- 2. týždeň: Písmeno E, e.  Slabiky me, le, ve, pe.  Slabiky em, el, ev, ep. Písanie E, e a  jeho spojov – slabiky   me, le, ve, pe . em, el, ev, ep. Písanie slabík , slov a viet s E, e.  Písmeno T, t. Slabiky  ta, to, tu. Slabiky et, at, ot, ut, it. Písanie T, t a  jeho spojov – slabiky    ta, to, tu . et, at, ot, ut, it. Čítanie viet s t, T.

3.- 4. týždeň: Písmeno Y.y ,písanie slabík slabík s „y“-my, by, ly, py, ty, písanie slov s „y“. Opis krátkych viet. Čítanie príslušného textu v čítanke.

5.- 6. týždeň: Písanie „V, v“, písanie slabík va, vo, vu, ov, av, uv písanie slov s písmenom „v“. Čítanie „V,v“ v slabikách, slovách, vetách.

7.- 8. týždeň: Písanie „I, i“, písanie slabík mi,li,vi, il, iv, im písanie slov s písmenom „i“. Čítanie „I,i“ v otvorených a  zatvorených slabikách, slovách, vetách.

9.- 10. týždeň: Písanie „P,pi“, písanie slabík pi, pe, po, pa, pu, ap, op, ip, up,op, písanie slov s písmenom „p“. Čítanie „P, p“ v otvorených a zatvorených slabikách, slovách, vetách.

11.-12. týždeň: Písanie „T,t“, písanie, písanie slov s písmenom „t“. Čítanie T,t“ v otvorených a zatvorených slabikách, slovách, vetách.

13.-14.-15. týždeň: Písanie „Y,y“, písanie, písanie slov s písmenom „y“.  Čítanie Y,y“ v slabikách, slovách, vetách. Písanie „J, j“. Písanie slabík a slov s písmenom „j“. Čítanie textu s naučenými písmenami.

1.- 2. týždeň: Jar. Pozorovanie zmien v prírode na jar. Porovnávanie krajiny na jar s predstavou tej istej krajiny na jeseň a v zime.

3.- 4. týždeň: Oboznámenie sa s niektorými typickými jarnými kvetmi (napr. snežienka, fialka a pod.). Práce v záhrade, na poli.

5.- 6. týždeň: Jarné práce v záhrade – jarné kvety, časti kvetu. Veľkonočné zvyky a tradície

7.- 8. týždeň: Zhrnutie učiva – jar, zmeny v prírode, obliekanie, jarné práce v záhrade, na poli. Domáce zvieratá a ich mláďatá.

9.- 10. týždeň: Správanie sa pred búrkou, ochrana pred bleskom. Ovocné stromy – odkvitanie, dozrievanie ovocia.

11.-12.týždeň: Dozrievanie ovocia, druhy ovocia. Lúčne kvety. MDD- charakteristika sviatku detí, pojem medzinárodný sviatok.

13.-14.-15. týždeň: Letné mesiace – poznať názvy jednotlivých mesiacov. Príprava na prázdniny - správanie sa v prírode, počas kúpania, pri športoch.

1.- 2. týždeň: Číslo 4, vyhľadávanie počtu 4, nácvik písania číslice 4, príklady na sčítanie a odčítanie pomocou názoru (v pracovnom zošite), číselný rod 0-4. Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 4.

3.- 4. týždeň: Číslo 5, vyhľadávanie počtu 5, nácvik písania číslice 5, príklady na sčítanie a odčítanie pomocou názoru (v pracovnom zošite), číselný rod 0-5. Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 5.

5.- 6. týždeň: Radové číslovky: prvý, druhý...piaty. Orientácia v číselnom rade. Doplňovanie čísel v číselnom rade 1-5.Sčítavanie v obore do 5,zápis príkladov sčítania.

7.- 8. týždeň: Sčítavanie v obore do 5,zápis príkladov sčítania. Nácvik sčítania spamäti. Odčítanie v obore do 5. Zápis príkladov odčítania v obore do 5.

9.- 10. týždeň: Pamäťový nácvik sčítania a odčítania v obore do 5. Riešenie slovných úloh na sčitovanie a odčitovanie v obore do 5.

11.-12. týždeň: Číslo 0, čítanie, písanie čísla 0, orientácia v číselnom rade 0 – 5. Porovnávanie s číslom 0.

13.-14.-15. týždeň: Utvrdzovanie číselného radu 0 -5. Sčitovanie a odčitovanie v danom obore. Riešenie jednoduchých slovných úloh.