2.ročník

1.- 2. týždeň: písmeno, hláska „R,r“, slabiky s „r“ ra, ro, ru , ry, re ,ro, or, ar, ur, er, ir-písanie, čítanie ,slová s „r“ - ruka, rosa, pero, para, rana, rez, čítať príslušné texty v čítanke, písanie slov s písmenom „r“.

3.- 4. týždeň:  písmeno, hláska „Ž, ž“, slabiky, slová so „ž“- ža, žo, žu, že, ži, až, ež, už, iž- písanie, čítanie, slová so „ž“ leží, beží, žatva, ženba, Žaneta, čítať príslušné texty k písmenu „Ž,ž“.

5.- 6. týždeň: Hláska „Ľ,ľ“, slabiky a slová, čítanie písaného textu ( čítanka str.28-33 ), nácvik písania písmen „Ľ, ľ“, písanie slabík, slov a viet s písmenom „v“.

7.- 8. týždeň: Hláska „Ň, ň“, slabiky a slová, čítanie písaného textu ( čítanka str.34-40 ), nácvik písania písmen „Ň, ň“, písanie slabík, slov a viet s písmenom „ň“.

9.- 10. týždeň: Hláska Ť, ť“, slabiky a slová, čítanie písaného textu ( čítanka str.45 ), nácvik písania písmen „Ť, ť“, písanie slabík, slov a viet s písmenom „ť“. Hláska Ď, ď“, slabiky a slová, čítanie písaného textu ( čítanka str. 51-52 ), nácvik písania písmen „Ď, ď“, písanie slabík, slov a viet s písmenom „ď“.

11.- 12. týždeň: Hláska Ď, ď“, slabiky a slová, čítanie písaného textu ( čítanka str. 51-52 ), utvrdenie písania písmen „Ď, ď“, písanie viet.

13.-14.-15. týždeň: Dopĺňanie písmen do slov. Písanie viet s naučenými písmenami. Dopĺňanie slov do viet. Utvrdzovanie naučených písmen. Čítanie písaného textu. Čítanie krátkych rozprávok.

1.- 2. týždeň: Jar- prišla jar, zmeny počasia a ich vplyv na prírodu. Pomenovanie jarných mesiacov, porovnávanie záznamov v kalendári prírody. Jarné práce detí a dospelých doma a v prírode.

3.- 4. týždeň: Jarné kvety, opis, vzhľad, kde rastú. Jarné práca v záhrade- význam rýľovania, hrabania, polievania, kyprenia pôdy. Ovocné stromy na jar.

5.- 6. týždeň: Jar v zeleninovej záhrade. Rozlišovanie včely a čmeliaka, pozorovanie včiel a ich lietanie do úľov. Veľkonočné tradície.

7.- 8. týždeň: Bezpečnosť cestnej premávky- zásady bezpečného prechádzania cez cestu, bezpečnosť pri hrách. Deň matiek-úcta k matke-básne o matke.

9.- 10. týždeň: Leto – pozorovanie zmien v prírode, pomenovanie letných mesiacov, kalendár prírody v lete. Letné ovocie –jahody, čerešne. Záhradné a lúčne kvety – pomenovanie.

11.-12. týždeň: Rok a ročné obdobia- striedanie ročných období, rozlišovanie podľa zmien v prírode. Poznávanie rastlín, ktoré ohrozujú zdravie – jedovaté plody, huby. MDD - charakteristika sviatku detí, pojem medzinárodný sviatok.

13.-14.-15. týždeň: Poznávanie letných športov, bezpečnosť, opatrnosť pri kúpaní a opaľovaní. Správanie sa v prírode, ochrana prírody.

1.- 2. týždeň: Číslo 9, určovanie počtu predmetov, písanie číslice „9“. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 9 (riešenie v pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 9.

3.- 4. týždeň: Číslo 10, určovanie počtu predmetov, písanie číslice „10“. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 10 (riešenie v pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obor do 10.

5.- 6. týždeň: Číslo 10, určovanie počtu predmetov, písanie číslice „10“. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 10 (riešenie v pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 10. Priestorové útvary- kocka, guľa, valec. Vlastnosti priamy, nie je priamy - modelovanie, kreslenie priamych a krivých čiar.

7.- 8. týždeň: Číslo 10, určovanie počtu predmetov, písanie číslice „10“. Rozklad čísla 10, orientácia v číselnom rade 0-10. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 10 (riešenie v pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 10.

9.- 10. týždeň: Číslo 10, určovanie počtu predmetov, písanie číslice „10“. Rozklad čísla 10, orientácia v číselnom rade 0-10. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 10 (riešenie v pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 10.

11.- 12. týždeň: Číslo 10, určovanie počtu predmetov, písanie číslice „10“. Rozklad čísla 10, orientácia v číselnom rade 0-10. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 10 (riešeniev pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 10.

13.-14.-15. týždeň: Utvrdzovanie číselného rado 0 -10. Príklady na sčitovanie a odčitovanie v obore do 10 (riešenie v pracovnom zošite). Riešenie jednoduchých slovných úloh v obore do 10.